صفحه اصلی لیست شرکت های دارویی و بهداشتی دستورالعمل پیشنهادی حقوق مسئولین فنی سال 99 تعرفه خدمات دارویی داروخانه سال 98 روشهای پرداخت حق عضویت تاریخچه آشنائی با ما اساسنامه ارتباط با ما  
جستجو در شامل
گروه مهندسی تبیان برای 6 ماه از 27 خرداد 98 تا 27 آذر 98
:: تنها پنج درصد از دانشمندان داروسازی در ایران داروساز صنعتی هستند 95/12/03

اخبار داروسازی

تنها پنج درصد از دانشمندان داروسازی در ایران داروساز صنعتی هستند

ایران آنلاین 3/12/95

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و داروی کشور گفت: تنها پنج درصد از دانشمندان داروسازی در ایران داروساز صنعتی هستند اما تاثیر آنها به اندازه ۵۰ درصد است.

ایران آنلاین /دکتر رسول دیناروند در آئین افتتاحیه دومین همایش خاورمیانه و هفتمین همایش ملی سامانه‌های نوین دارورسانی(ICRCC) که توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته(هایتک) برگزار شد، گفت: از ۱۰ سال پیش چنین همایش هایی در ایران برگزار شده و این هفتمین مورد است که خوشبختانه در تمام دوران ها موفق عمل کرده است. وی افزود: این همایش باعث افتخار متخصصین داروسازی صنعتی و دانشمندان شیمی است چراکه نه تنها ارائه مقالات بسیار قوی بود بلکه دانشمندان چندین شرکت دانش بنیان در همین زمینه تاسیس کرده اند که با استفاده از معلومات این همایش‌ها، تولیدات خوبی در زمینه داروسازی داشته‌اند و این تولیدات زیر نظر سازمان غذا و دارو انجام گرفته است. دیناروند بیان کرد: فرآورده‌های مختلفی از جمله دارورسانی‌های فناوری‌های نانو، پُلی بین سیستم‌های دارورسانی سنتی و نوین ایجاد کرده و فرآورده‌های مختلفی از این دست در بازار وجود دارد و جز برنامه‌ریزی‌های آینده ما این است که سیستم‌های دارورسانی نوین را وارد بازار دارو کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: تاکنون سه مورد از فرآورده‌های با پایه نانو تکنولوژی تاییدیه دریافت کرده‌اند که تنها در زمینه داروسازی نیست، ضمنا قسمتی از فرآورده‌هایی که از این تحقیقات به دست آمده است در این همایش ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: تنها پنج درصد از دانشمندان داروسازی در ایران داروساز صنعتی هستند ولی ۵۰ درصد دانشمندان برتر ما با پیش زمینه‌های داروسازی هستند، هرچند که تعداد این دانشمندان پنج درصد است اما تاثیر آنها ۵۰ درصد است و این قابل توجه دانشجویان رشته‌های داروسازی است که قصد دارند در  زمینه داروسازی صنعتی فعالیت داشته باشند.

دیناروند افزود: به دلیل اینکه تاثیر این مساله برای دانشمندان و جامعه خیلی زیاد است، تعداد این دانشمندان مطرح نیست بلکه اثری که روی جامعه می‌گذارند مطرح است و این خبر خوبی برای نسل جدید دانشمندان جوان ما است.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: دانشمندان جوان ما در زمینه داروسازی صنعتی و دارورسانی، آینده درخشانی دارند و نه تنها تعداد مراکز پژوهشی و دانشگاه های ما کافی است، بلکه تکنولوژی آن هم وجود دارد، ضمن اینکه شرکت های دانش بنیان در زمینه های مختلفی تاسیس شده اند و در زمینه دارورسانی کار می‌کنند که این نشان می‌دهد علاقه در این زمینه بسیار زیاد است و باید حمایت هم انجام شود که امکان پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: مراکزی وجود دارد که می تواند به سرعت آنالیزهای مورد نیاز را برای شرکت های دانش بنیان انجام دهد و ما تصمیم داریم کارهای جدید را در این زمینه هدایت کنیم و همچنین از نسل جدید دانشمندان خود حمایت کنیم.

کارکنان داروخانه ها
خود آموز پیام کوتاه انجمن
امور اداری داروخانه
بیمه ها
اداره دارایی
عضویت انجمن داروسازان
آئین نامه ها، ضوابط، داروخانه
بخشنامه ها
فیلم های آموزشی
اخبار روابط عمومی
خبرنامه انجمن اصفهان
خبرنامه انجمن ایران
دارویاب - بدون محدودیت زمان کیمیا تجهیز برای 2 ماه از 05 اردیبهشت 97 تا 05 تیر 97
کلیه حقوق این سایت در اختیار انجمن داروسازان استان اصفهان می باشد.
پیاده سازی و اجرا : شرکت پیشگامان داده پرداز شایا