صفحه اصلی لیست شرکت های دارویی و بهداشتی دستورالعمل پیشنهادی حقوق مسئولین فنی سال 99 تعرفه خدمات دارویی داروخانه سال 98 روشهای پرداخت حق عضویت تاریخچه آشنائی با ما اساسنامه ارتباط با ما  
جستجو در شامل
گروه مهندسی تبیان برای 6 ماه از 27 خرداد 98 تا 27 آذر 98
:: وزیر بهداشت در میاندورود:ارکان دولت برای بهبود صادرات دارو دست از تصدی‌گری بردارند 95/12/03

اخبار داروسازی

وزیر بهداشت در میاندورود:ارکان دولت برای بهبود صادرات دارو دست از تصدی‌گری بردارند

بلاغ مازندران 3/12/95

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در حوزه صادرات به نوسازی جدی نیاز داریم، گفت: برای شروع، ارکان دولت از جمله بخش‌هایی که متصدی تولید دارو هستند باید دست از تصدی‌گری بردارند.

به گزارش بلاغ، صبح امروز با حضور وزیر بهداشت، استاندار مازندران، رئیس دانشکده علوم پزشکی استان، فرماندار و امام جمعه میاندورود و مسؤولان استانی و شهرستانی، مرکز بهداشت روستای زیدسفلی و مرکز خدمات جامع سلامت روستای طبقده شهرستان میاندورود افتتاح شد.
وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگارن با اشاره به طرح تحول سلامت، اظهار کرد: قول داده بودیم که تا پایان این دولت این طرح را تکمیل کنیم و امیدوارم آنچه که سه سال پیش درباره این طرح قول داده بودیم به عهد خود وفا کنیم.
سیدحسن هاشمی بیان کرد: در بحث خانه بهداشت امروز با نزدیک به 5 هزار پایگاه و مراکز بهدشتی جلوتر از برنامه هستیم، پوشش کامل پزشک خانواده برای شهرهای زیر 100 هزار نفر را داریم و پوشش کامل خدمات بهداشتی پزشک خانواده برای 11 میلیون نفر و همچنین تشکیل پرونده بیمه سلامت برای 65 میلیون نفر انجام شده است.
وی مشکل وزارت بهداشت را ناپایدار بودن منابع و چندپارچگی بیمه‌ها دانست و افزود: امیدواریم که در قالب برنامه‌هایی که دولت دارد منابع پایدار تعریف شود و اگر از پنج سال پیش بیمه‌ها تجمیع می‌شدند و منابع مالی پایدار تعریف می‌شد، ما امروز از نظر پوشش همگانی، بهداشتی و درمانی در نقطه بهتری که امروز ایستاده‌ایم قرار داشتیم.

هاشمی درباره طلب بیمارستان‌ها و وزارت بهداشت از بیمه‌ها، گفت: اگر پس از سه سال و نیم دوندگی شبانه روزی همکاران در سراسر کشور، آخر چنین در تنگنای مالی قرار بگیریم قابل قبول نیست، گروه‌های پزشکی، بهداشتی و مدیران ما تحت فشار هستند امیدواریم در هفته‌های پایانی سال تلاش‌ها به نتیجه برسد و تامین اجتماعی که پولش را از بیمه شده دریافت کرده مطالبات مراکز ما را پرداخت کند.
وی تصریح کرد: 4 هزار میلیارد تومان که حداقل برای 3 میلیون نفر است طلبکار هستند و این طلب فقط برای یک دستگاه نیست بنابراین رقم بالایی است و رقم بیشتر از این هم از بیمه سلامت ایرانیان طلب داریم که امیدواریم تلاش‌های چندماهه از مرحله حرف به عمل دربیاید.
هاشمی با تاکید بر اینکه صادرات دارو در این دولت دو و نیم برابر شد، اضافه کرد: سهم ما باید بیشتر از این باشد و اشکال از دولت و مراکز حمایتی نیست بلکه از بخش دارویی است.
وی صادرات داروی کشور را زیر 200 میلیون دلار بیان کرد و گفت: واردات ما نزدیک به یک میلیارد دلار است و قطعا زمانی راضی خواهیم بود که این تراز مثبت باشد.
وزیر بهداشت درباره مشکل صادرات دارو، اظهار کرد: دارو عمدتا در بخش شبه دولتی تولید می‌شود و به نوعی دولتی و سنتی است و باید یک اراده قوی باشد که شعارهایی که در این چند سال دادیم که می‌خواهیم از دولت بکنیم و تصدی‌گری دولت را کاهش دهیم به مرحله عمل در بیاید.
این مسئول افزود: اگر این اتفاق بیفتد چون باید در یک حوزه بین‌المللی رقابت کنیم هم تجهیزات پزشکی و هم دارو رقیب‌های سرسختی دارند و باید کیفیت را ارتقا دهند اگر این اتفاق بیفتد به نفع مردم ما هم خواهد شد که علاوه بر ارز آوری و اشتغال، کیفیت محصولاتمان افزایش پیدا می‌کند.
هاشمی با اشاره به اینکه مشتریان بسیاری در بعضی کشورهای آسیایی، آمریکایی، روسیه و ... داریم، تصریح کرد: مشکل ما نداشتن دانش صادرات است و همچنین کیفیت محصولاتمان در آن حد نیست.
وی از فروش سه نوع واکسن به مکزیک خبر داد و گفت: اگر به زیرساخت‌های خود توجه کنیم و نگاهمان به بازاهای منطقه‌ای و حتی بین‌المللی باشد خدمت اساسی و یک کار انقلابی و جهادی انجام دادیم.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در حوزه صادرات به نوسازی جدی نیاز داریم، بیان کرد: برای شروع ارکان دولت از جمله بخش‌هایی که متصدی تولید دارو، واکسن و ... هستند کار از تصدی‌گری بردارند و کار را به دست بخش خصوصی بدهند تا آنها آموزش ببینند و بتوانند برای 10 یا 20 سال دیگر برنامه‌ریزی کنند.
کارکنان داروخانه ها
خود آموز پیام کوتاه انجمن
امور اداری داروخانه
بیمه ها
اداره دارایی
عضویت انجمن داروسازان
آئین نامه ها، ضوابط، داروخانه
بخشنامه ها
فیلم های آموزشی
اخبار روابط عمومی
خبرنامه انجمن اصفهان
خبرنامه انجمن ایران
دارویاب - بدون محدودیت زمان کیمیا تجهیز برای 2 ماه از 05 اردیبهشت 97 تا 05 تیر 97
کلیه حقوق این سایت در اختیار انجمن داروسازان استان اصفهان می باشد.
پیاده سازی و اجرا : شرکت پیشگامان داده پرداز شایا