صفحه اصلی لیست شرکت های دارویی و بهداشتی دستورالعمل پیشنهادی حقوق مسئولین فنی سال 99 تعرفه خدمات دارویی داروخانه سال 98 روشهای پرداخت حق عضویت تاریخچه آشنائی با ما اساسنامه ارتباط با ما  
جستجو در شامل
گروه مهندسی تبیان برای 6 ماه از 27 خرداد 98 تا 27 آذر 98
:: مدیر داروخانه های بیمارستانی سازمان غذا و دارو: جایگاه داروسازان در حوزه مراقبت دارویی ارتقا یافت 96/3/21

اخبار داروسازی

مدیر داروخانه های بیمارستانی سازمان غذا و دارو:

جایگاه داروسازان در حوزه مراقبت دارویی ارتقا یافت

ایرنا 21/3/96

تهران - ایرنا - مدیر داروخانه های بیمارستانی سازمان غذا و دارو گفت: داروسازی با تکیه بر اعتبار بخشی، رشد بسیار چشمگیری نسبت به قبل داشته و جایگاه داروسازان در حوزه مراقبت دارویی ارتقا یافته است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان غذا و دارو، دکتر فاطمه ایزد پناه با تاکید بر نقش موثر داروسازان بیمارستانی درافزایش ایمنی بیماران ، افزود: هم اکنون ضوابط اعتبار بخشی داروسازی، وضع مطلوبی دارد اما طبیعی است که هنوز عده ای از داروسازان به شرایط بهتر چشم دارند بنابراین جایگاه داروسازان در این حوزه باید بسیار محکم تر شود.
وی ادامه داد: از آنجا که داروساز، نزدیک ترین فرد از منظر اطلاعات دارویی به بیمار به شمار می رود، داروسازان بیمارستانی با حضور موثر خود در این حوزه می توانند ایمنی بیماران را افزایش دهند.
ایزد پناه یادآور شد: داروسازان بیمارستانی وظیفه تهیه، انبار و بطور کلی مدیریت داروی بیمارستان را عهده دار هستند و اگر همه این کارها به درستی و به هنگام صورت نگیرد در ایمنی بیمار خلل به وجود خواهد آمد.
مدیر داروخانه های بیمارستانی سازمان غذا و دارو با انتقاد از کسانیکه تصور می کنند تجویز دارو توسط پزشک به تنهایی موجب بهبود وضعیت مریض می شود، گفت: دارو زمانی موثر واقع می شود که زمان مناسب و با دوز صحیح به بیمار برسد.
ایزدپناه افزود: مراقبت از تداخلات دارویی وظیفه داروساز است که اگر به این وظایف طور کامل و دقیق رسیدگی نشود ممکن است ایمنی بیمار به خطر بیافتد و این وظایف، مسئولیت های کوچکی نیست.

کارکنان داروخانه ها
خود آموز پیام کوتاه انجمن
امور اداری داروخانه
بیمه ها
اداره دارایی
عضویت انجمن داروسازان
آئین نامه ها، ضوابط، داروخانه
بخشنامه ها
فیلم های آموزشی
اخبار روابط عمومی
خبرنامه انجمن اصفهان
خبرنامه انجمن ایران
دارویاب - بدون محدودیت زمان کیمیا تجهیز برای 2 ماه از 05 اردیبهشت 97 تا 05 تیر 97
کلیه حقوق این سایت در اختیار انجمن داروسازان استان اصفهان می باشد.
پیاده سازی و اجرا : شرکت پیشگامان داده پرداز شایا