صفحه اصلی لیست شرکت های دارویی و بهداشتی دستورالعمل پیشنهادی حقوق مسئولین فنی سال 99 تعرفه خدمات دارویی داروخانه سال 98 روشهای پرداخت حق عضویت تاریخچه آشنائی با ما اساسنامه ارتباط با ما  
جستجو در شامل
گروه مهندسی تبیان برای 6 ماه از 27 خرداد 98 تا 27 آذر 98
:: هشدار مشاور معاون رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با فارس: بمب ساعتی ورشکستگی در تأمین اجتماعی فعال شد/ جزئیات کلاهبرداری از نوع نسخ میلیاردی! 96/3/21

اخبار داروسازی

هشدار مشاور معاون رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با فارس:

بمب ساعتی ورشکستگی در تأمین اجتماعی فعال شد/ جزئیات کلاهبرداری از نوع نسخ میلیاردی!

خبرگزاری فارس 21/3/96

مشاور معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه گفت: بیمه تأمین اجتماعی به شدت در حال مصرف است به طوری که در آینده بازنشستگی برای افراد نخواهیم داشت و این بیمه مانند یک بمب ساعتی هر لحظه انتظار ورشکستگی آن می رود.

علیرضا عبدالله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزرای فارس، از اعمال نظارت بیشتر بر روی نسخ دارویی خبر داد و گفت: بیمه سلامت نیز همچنان مشغول نظارت بر روی بحث نسخ تجویز شده است چرا که در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که فقط 3 درصد بیماران خاص که حدود 30 تا 40 هزار نفر هستند، 1500 میلیارد تومان یارانه دارو مصرف می کنند.پیداکردن این 3 درصد مانند یافتن سوزن در انبار کاه است که نظارت بر آن سخت اما همین 3 درصد بسیار هزینه‌بر شده است. 

وی ادامه داد: در حال واقعی کردن ابزارهای نظارتی هستیم و به دنبال آن هستیم تا ببینیم در این چرخه تجویز دارو چه کسی مشکوک‌تر است.

عبدالله‌زاده گفت‌: در مواردی که بیمه مراجعه شده بررسی‌های خود را دنبال می‌کنیم به طوریکه در یکی از این پرونده‌ها مواجه با چند شبکه و دلال شده‌ایم مثلا پرونده‌ای را به بیمه فرستادیم و بعد از بررسی دیدیم 50 پرونده دیگر مشابه آن وجود دارد با 3 دلال کار می‌کنند و ارزش دارویی نسخه‌شان 14 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: حتی مواردی وجود داشته که یک پزشک در سال 23 هزار نسخه به ارزش 37 میلیارد نوشته است.

مشاور معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه گفت:‌ شبکه بهداشت و درمان متشکل از بیمه، وزارت بهداشت و رفاه، باید ابزار نظارتی خود را بالا ببرند و لزوم آن هم در این است چرا که بیمه تأمین اجتماعی در حال حاضر به شدت در حال مصرف است بطوری که در آینده بازنشستگی برای افراد نخواهیم داشت و این بیمه مانند یک بمب ساعتی شده که هر لحظه انتظار ورشکستگی آن می رود.

وی گفت: قبل از طرح تحول سلامت تا سال 92، هزینه‌های درمان تأمین اجتماعی و منابع با یک سرعت و رشد حدود 20 درصدی در سال پیش می‌رفت اما به یکباره هزینه‌ها با رشد 40 درصدی منابع را دور زد. 

عبدالله‌زاده گفت: این منابع مردم در تأمین اجتماعی امانت است که دارد بلعیده می‌شود و باید جلوی آن ترمزی بگیریم از یک طرف این هزینه‌ها برای همه بالا نیست و فقط برای عده‌ای سرسام ‌آور شده است. 

مشاور معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه ادامه داد: باید این موارد را شناسایی کنیم اگر تقلبی است با آنها برخورد شود و یا از راه‌هایی استفاده کنیم که به طور مثال کمتر بیمار شوند. 

وی گفت: نمی‌توانیم بگوییم چند درصد از پزشکان کار غیراخلاقی کرده و در این نسخه‌نویسی‌ها مشارکت دارند با این حال بیمه‌ها در حال پیگیری و شناسایی هستند به طوریکه حتی بیمه ها در برخی از استان‌ها سیستم ارجاع و پایش ایجاد کرده‌اند.
کارکنان داروخانه ها
خود آموز پیام کوتاه انجمن
امور اداری داروخانه
بیمه ها
اداره دارایی
عضویت انجمن داروسازان
آئین نامه ها، ضوابط، داروخانه
بخشنامه ها
فیلم های آموزشی
اخبار روابط عمومی
خبرنامه انجمن اصفهان
خبرنامه انجمن ایران
دارویاب - بدون محدودیت زمان کیمیا تجهیز برای 2 ماه از 05 اردیبهشت 97 تا 05 تیر 97
کلیه حقوق این سایت در اختیار انجمن داروسازان استان اصفهان می باشد.
پیاده سازی و اجرا : شرکت پیشگامان داده پرداز شایا