صفحه اصلی لیست شرکت های دارویی و بهداشتی دستورالعمل پیشنهادی حقوق مسئولین فنی سال 99 تعرفه خدمات دارویی داروخانه سال 98 روشهای پرداخت حق عضویت تاریخچه آشنائی با ما اساسنامه ارتباط با ما  
جستجو در شامل
گروه مهندسی تبیان برای 6 ماه از 27 خرداد 98 تا 27 آذر 98
:: ریشه مشکلات داروخانه‌داران در نحوه قیمت‌گذاری دارو است 19/12/92

رئیس انجمن داروسازان آذربایجان غربی گفت: ریشه بسیاری از مشکلات داروخانه‌داران مناطق مختلف کشور از جمله آذربایجان غربی در نحوه قیمت‌گذاری اقلام دارویی نهفته است.

 

 

حسن کلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: در نحوه قیمت‌گذاری دارو، کم یا زیاد کردن آن دقت زیادی باید به عمل آید تا ضمن حمایت از حقوق بیماران، صاحبان داروخانه‌ها متضرر نشوند.

وی با اشاره به اینکه در امور مربوط به داروخانه‌ها با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، ادامه داد: یکی از مشکلات قیمت‌گذاری دارو است، یک کمیسیون قیمت‌گذاری دارو در وزارت بهداشت وجود دارد که نمایندگان وزارت‌خانه‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد نرخ اقلام دارویی جمع می‌شوند.

کلامی با اشاره به اینکه تاکنون قیمت دارو مناسب نبوده و درست تعیین نمی‌شد، ادامه داد: نرخ دارو توسط مسئولان با سوبسید مشخص می‌شد، از طرف ‌دیگر فروشنده و خریدار هم دولت بود و داروخانه‌دار نقش واسطه را ایفا می‌کرد.

این پزشک داروساز اضافه کرد: فرد داروخانه‌دار با نرخ پائین و با سوبسید دارو می‌فروخت ولی در بیرون با نرخ دلار آزاد زندگی می‌کرد و این باعث می‌شد تخلفات روی دهد.

رئیس انجمن داروسازان آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه قیمت دارو از یک طرف و شرکت‌های توزیع دارو از طرف دیگر مشکلاتی را به بار می‌آورند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه مسئولان شرایط بهتر است، ولی باید به مسائل این حوزه بیشتر پرداخته شود.

کارکنان داروخانه ها
خود آموز پیام کوتاه انجمن
امور اداری داروخانه
بیمه ها
اداره دارایی
عضویت انجمن داروسازان
آئین نامه ها، ضوابط، داروخانه
بخشنامه ها
فیلم های آموزشی
اخبار روابط عمومی
خبرنامه انجمن اصفهان
خبرنامه انجمن ایران
دارویاب - بدون محدودیت زمان کیمیا تجهیز برای 2 ماه از 05 اردیبهشت 97 تا 05 تیر 97
کلیه حقوق این سایت در اختیار انجمن داروسازان استان اصفهان می باشد.
پیاده سازی و اجرا : شرکت پیشگامان داده پرداز شایا