صفحه اصلی لیست شرکت های دارویی و بهداشتی دستورالعمل پیشنهادی حقوق مسئولین فنی سال 99 تعرفه خدمات دارویی داروخانه سال 98 روشهای پرداخت حق عضویت تاریخچه آشنائی با ما اساسنامه ارتباط با ما  
جستجو در شامل
گروه مهندسی تبیان برای 6 ماه از 27 خرداد 98 تا 27 آذر 98
:: ابلاغیه وزیر بهداشت؛ جایگزینی دارو های وارداتی با تولیدات داخل 23/3/93

جامعه > سلامتوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به رییس سازمان غذا و دارو از وی خواست ضمن جلوگیری از افزایش هزینه دارویی بیماران خاص ، نسبت به اصلاح و کاهش فرانشیز تعدای از داروهای بیماران خاص برند وارداتی اقدام نماید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،در پی تفاهم نامه اخیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که با هدف حمایت از داروهای تولید داخل امضاء شده بود برخی از داروهای بیماران صعب العلاج و خاص طی روزهای اخیر افزایش یافته بود که ابلاغیه وزیر بهداشت به رییس سازمان غذا و دارو به منظور كاهش قيمت اين داروها و رفع دغدغه بیماران خاص و صعب العلاج از هزینه های دارویی صادر شده است.

متن این ابلاغیه به شرح زیر است

جناب آقای دکتر دیناروند
معاون محترم و رئیس سازمان غذا و دارو

با سلام و احترام؛
پیرو اجرایی شدن تفاهم­نامه اخیر این وزارت با وزارت محترم کار، تعاون و رفاه اجتماعی در زمینه کاهش هزینه­های دارویی بیماران خاص و صعب­ العلاج، علیرغم اینکه فرانشیز پرداختی بیماران بابت بسیاری از داروهای مشمول تفاهم­ نامه کاهش یافته است، ولی در روزهاي اخير افزایش فرانشیز پرداختی برخی از داروهای دارای مشابه تولید داخل و ژنریک موجب بروز نارضایتی بیماران خاص و صعب ­العلاج شده است.

با توجه به هم­زمانی این موضوع با برنامه تحول نظام سلامت که با هدف کاهش هزینه­ های درمانی و دارویی بیماران شروع شده و موجب آرامش و رضایت کم نظیر مردم شده است، هرگونه افزایش هزینه دارویی بیماران صعب­العلاج و خاص در شرایط فعلی به مصلحت نمی­باشد. از این رو مقتضی است به منظور آماده ­سازی زمینه ­های اجتماعی و اجرایی مربوط به حمایت از داروهای خاص تولید داخل، که با مشورت همه دست ­اندرکاران و ذی نفعان صورت خواهد گرفت، نسبت به اصلاح و کاهش فرانشیز آن دسته داروهای برند وارداتی مشمول تفاهم ­نامه که قیمت آنها نسبت به قبل افزایش داشته است اقدام لازم بعمل آید. بدیهی است برنامه دائمی و بلند مدت این وزارت برای حمایت از داروهای تولید داخل که در چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی و همچنین سیاست کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری تعریف شده است با جدیت پیگیری خواهد شد.

در این راستا لازم است ظرف حداکثر شش ماه برنامه­ ریزی و اطلاع ­رساني لازم برای جایگزینی تدریجی داروهای وارداتی با داروهای تولید داخل بعمل آید.
دکتر سید حسن هاشمی

کارکنان داروخانه ها
خود آموز پیام کوتاه انجمن
امور اداری داروخانه
بیمه ها
اداره دارایی
عضویت انجمن داروسازان
آئین نامه ها، ضوابط، داروخانه
بخشنامه ها
فیلم های آموزشی
اخبار روابط عمومی
خبرنامه انجمن اصفهان
خبرنامه انجمن ایران
دارویاب - بدون محدودیت زمان کیمیا تجهیز برای 2 ماه از 05 اردیبهشت 97 تا 05 تیر 97
کلیه حقوق این سایت در اختیار انجمن داروسازان استان اصفهان می باشد.
پیاده سازی و اجرا : شرکت پیشگامان داده پرداز شایا